Jak zachowywać się w teatrze, by nikomu nie przeszkadzać? Lektor PL Zwiastun HD

Jak zachowywać się w teatrze, by nikomu nie przeszkadzać? Lektor PL Zwiastun HD

[ad_1]

Wyjście do teatru z pewnością bardzo różni się od innych form rozrywki. Jest wiele zasad, o których koniecznie musimy pamiętać, wybierając się w to miejsce. Dotyczą one nie tylko stroju, ale także ogólnego zachowania. Co musicie wiedzieć, zanim kupicie bilet na spektakl?

Niewybaczalne spóźnialstwo

Szanowanie czasu swojego i innych — to zasada, która powinna nam towarzyszyć w codziennym życiu. Podobnie jest, gdy planujemy pójść do teatru. Przedstawienia zazwyczaj odbywają się wieczorami, mamy więc dość dużo czasu, by odpowiednio się przygotować. Zawsze starajmy się pojawić na miejscu nawet 20 minut przed rozpoczęciem spektaklu, szczególnie gdy musimy jeszcze odebrać bilety. Przepychanie się, by usiąść na swoim miejscu jest niekulturalne i będzie przeszkadzało innym widzom, dlatego tak ważne jest dokładne pilnowanie czasu. Pamiętajmy o tym także w przerwach spektaklu.

Elegancja to podstawa

Teatr to miejsce, w którym obowiązuje elegancki strój. Wystarczy subtelna mała czarna, biała koszula i marynarka, by wpasować się w otaczający nas klimat. Bluzy, koszulki z zabawnym napisem i ulubione jeansy zarezerwujmy na inne okazje. Kiedy wybieramy się na spektakl premierowy, do stroju powinniśmy przyłożyć jeszcze większą wagę.

Inne ważne zasady

Z szacunku co wszystkich osób znajdujących się na sali oraz samych aktorów koniecznie wyłączmy telefon komórkowy. Starajmy się też nie rozmawiać podczas przedstawienia i w żadnym wypadku nie jeść! Aktorzy, występujący na żywo nie powinni być rozpraszani żadnymi niepotrzebnymi dźwiękami, dlatego tak ważne jest, by zachować ciszę podczas całego przedstawienia. Wyjątkiem mogą być tu spektakle komediowe, podczas których niemal na pewno wielokrotnie usłyszymy wybuchy śmiechu wśród widzów. Jeśli zależy nam właśnie na takich wesołych przedstawieniach, koniecznie zajrzyjmy na stronę teatrszekspirowski.pl i zapoznajmy się z repertuarem. Znajdziemy tam mnóstwo ciekawych propozycji.

Wyjście do teatru to świetny pomysł na spędzenie wieczoru. To wyjątkowe miejsce pozwoli nam na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków i przenieść w zupełnie inny świat.

Loading…


[ad_2]

Porn videos related zwiastuny